گزارش جشن عید غدیر شهر اصفهان!
همزمان با عید ولایت و سالروز اکمال دین واتمام نعمت, جشن باشکوهی از سوی مرکز علمی فرهنگی طلوع فجر و با همکاری خیرین, در روز جمعه مورخ 17/ 6/ 96 در محل تجمع هیئت متوسلین به حضرت زهرا (س) در منطقه لمجیر اصفهان و با حضور گسترده و باشکوه  خانواده ها و اقشار مختلف مردم مهاجر برگزار گردید. این جشن که با هدف  ترویج شعایر دینی و جهت دادن خانواده های مهاجرین به گرامی داشت این عید بزرگ بر گزار گردید., از قبل با اطلاع رسانی مناسب و اعلام برنامه ها وبخصوص توزیع جزوه ها و کتابی در موضوع و اهمیت غدیر  در بین خانواده ها, با استقبال خوبی روبرو شد. چنانچه حضور حد اکثری مدعوین را به همراه  داشت واز بزرگترین محفل و مجلس در محدوده مردم منطقه را رقم زد. این محفل جشن راس ساعت 18 با تلاوت آیاتی از کلام المجید با نوای گرم جناب آقای هاشم انصاری آغاز گردید. سپس مجری برنامه, شیر احمد افضلی, ضمن تبریگ این روز فرخنده, قطعه شعری را در وصف غدیر, به خوانش گرفت و پس از آن گروه سرود خواهران را برای اجرای برنامه در جایگاه دعوت نمود. این گروه از بدو  ورود مورد استقبال حضار, بخصوص خواهران, قرار گرفت; با اجرایی زیبایشان, شور وهیجان دلنشینی را به مجلس بخشیدند. مجلس که سرشار از شادی و خوشی بود,  با نوای گرم وخدادی مداح اهلبیت(ع) جناب آقای انصاری, با مولودی سرایی دلنیشینش, بر شکوه هرچه بیشتر محفل که با تشویش های پیاپی  حضار همراه بود, گردید و لحظات واقعا بیادماندنی را در مجلس رقم زد. سپس نوبت به مهمان ویژه محفل جانب آقای ارشاد ملک زاده از مداحان سر شناس جامعه ای مهاجرین و عضو ارشد انجمن فرهنگی مکتب الحسین (ع ) رسید. ایشان با  حنجره طلایی و صدایی بسیار گیرا ومجذوب خویش و اجرایی سبک خاص ونوین که  همانند آن کمتر در میان مردم ما, اجراء شده,شور و شعف حاضران را دوچندان نمود و مورد استقبال بی مانند حضار قرار گرفت. سپس مجری توانمند برنامه عنان سخن را به جناب حجت الاسلام کربلایی علیزاده  سپرد و به جایگاه دعوت کرد. ایشان با بابیانات عالمانه به تشریح و اهمیت بزرگداشت غدیر پرداخته وحدیث شریف "من کنت مولا فهذا علی مولاه" را تشریح نمود. وی این گفته های بعضی از علمای عامه را مبنی بر اینکه  مولی را به معنی دوست  عنوان نموده  اند, با استفاده از منابع  روایی معتبر خود آنها مورد نقد قرار داده و ایت برداشت را به چالش کشاند که در نوع خودش برای اکثر مستمعین جالب و جذاب بوده و مورد تحسین همگان قرار گرفت. پایان سخنرانی جناب استاد علیزاده  مقارن با لحظه های دل دادن و دلسپردن به آستان قدس الهی یعنی  موقع نماز مغرب شد و همه حضار بصورت جماعت فریضه الهی مغرب و عشاء و سنت پیامبر و سیره امامان معصوم(ع) به امامت جناب آقای علیزاده اقامه نمودند و سپس به در خواست یکی از خیرین محفل  آقای انصاری حدیث شریف کساء را قراعت نمودند. 
قسمت دوم برنامه ها که اجرای مسابقه  در بین حضار,جوانان و نوجوان بود, ادامه یافت. مسابقات در سطح ابتدایی  بصورت شفاهی و برای  دبیرستانی ها  بصورت کتبی که سوالات توسط جناب آقای اکبری مسئول محترم طلوع فجر در اصفهان  از موضوع جزوه ای که در بین خانواده ها و دانش آموزان توزیع شده بود, با اجرایی بسیار زیبا و دیدنی جناب آقای وحیدی, سردبیر مجله امیدفردا  برگزار گردید. 
جناب آقای رضایی که از بانیان اصلی محفل بود, تلاش و زحمت های زیادی را در جمع آوری اقلام متحمل شده بود در یک زمان بسیار محدود با سخنان حکیمانه, نکاتی بسیار ازرشمندی را در باره احیای شعایر دینی به سمع و نظر حضار رساندند. وی سپس با همکاری آقایان علیزاده و اکبری, جوایز تهیه شده را به شرکت کننده گان اهدا نمودند. در پایان محفل جشن از مدعوین با صرف شام پذیرایی بعمل آمد.

دیدگاه

*