مرکز علمی فرهنگی طلوع فجر بر اساس بر نامه از پیش اعلام شده و طبق سنت سال­های گذشته اردوی خانوادگی را میان اعضاء و خانواده­ های شان بر گزار کرد.

این اردو در ایام اعیاد شعبانیه در اردوگاه امام رضا(ع) وابسته به جامعه المصطفی(ص) العالمیه به وسیله کمیته فرهنگی این مرکز برنامه ریزی و به اجرا گذاشته شد. از آنجای که دوستان و بچه­های اعضاء با فصل امتحانات رو به بودند، ریاست مرکز و مسؤلین کمیته فرهنگی به خصوص مسؤل اردو تلاش نمودند که این اردوی فرهنگی تفریحی را در فصل بهار و قبل از فرارسیدن امتحانات خرداد ماه به خاطر تقویت روحیه اعضاء، فرزندان و خانواده­های شان برگزار نمایند. تا بتوانند ضمن استفاده از طبیعت و هوای خوب بهاری روحیه شان را نیز برای موفقیت بیشتر در امتحانات تقویت نمایند.

از ویژگی خوبی این اردو بارانی بودن این روز بود که قبلا از رسیدن به مقصد منطقه را حال و هوائی خاصی بخشیده بوده به شکل که تا شب را همه احساس لذت خاصی داشته و اظهار رضایت می­کردند. در این اردو علاوه بر استفاده از طبیعت و اسب سواری برگزاری جشن اعیاد شعبانیه را نیز داشتیم که بعد از انجام نماز ظهر و عصر به جماعت و صرف ناهار بر گزار گردید.  بعد از صرف ناهار در سالن غذا خوری ریاست مرکز اعلام کرد که برای پاسداشت از اعیاد شعبانیه جشن نیز ترتیب یافته که باید همه در آن حضور داشته باشند.

بعد از اعلام جشن به وسیله مسؤلین مر بوطه همه در حسینیه حضرت فاطمه معصومه(س) حضور پیدا کردند و جشن با تلاوت قرآن کریم به وسیله محمد رضا خلیلی یکی از دانش آموزان حاضر در اردو آغاز گردید، سپس مجری برنامه جناب آقای دکتر فکری، مداح اهل البیت جناب حجت الاسلام آقای کمالی را به جایگاه دعوت کرد که ایشان با مدیحه سرای خود به مجلس صفای خاص بخشیدند. بعد از مدیحه سرای اجرائی مسابقه و توزیع جوایز انجام شد که این مسابقه میان دانش آموزان دختر و پسر در مقاطع سنی مختلف و در بخش­های مختلف به انجام رسید. در پایان، محفل جشن با دعای حجت الاسلام و المسلمین آقای اکبری به اتمام رسید.

بعد از انجام مراسم جشن، همه اعضاء و آقا پسرها برای اسب سواری در سکوی اسب سواری اردوگاه حاضر شدند و براساس نوبت به اسب سواری پرداختند.

بعد از اسب سواری تعدادی از دوستان جهت استفاده بهتر و بیشتر از هوای هوای بهاری و روح بخش، به سمت کوه­های اطراف اردوگاه حرکت کرده ساعاتی را در بالای کوه ها و تپه های اطراف آن سپری کردند.

به طور کلی می­توان اردو را در سه بخش ذیل چنین خلاصه

  1. برنامه ها
  1. بازدید از مزرعه و درختان سر سبز و بعضاً میوه دار
  2. صعود به تپه های نسبتاً بلند توسط خانواده ها و کودکان
  3. برگزاری مسابقه فرهنگی در میان دانش آموزان
  4. برپایی نماز جماعت در حسینیه حضرت فاطمه معصومه(س)
  5. اسب سواری
  1. پذیرایی
  1. نقاط قوت
  1. نقاط ضعف

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه

*