گزارش جشن میلاد موعود(به مناسبت میلاد امام زمان(عج))/عبدالعلی حسنی

مرکز علمی فرهنگی طلوع فجر در راستای پاسداشت ارزشهای دینی و مذهبی و ترویج آن در احاد جامعه، جشن میلاد آخرین منجی عالم بشریت حضرت بقیه الله الاعظم، مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف، با شرکت، علما، محاسن سفیدان، جوانان و نوجوان در تاریخ 2/3/95 در مسجد امام باقر(ع) شهر مقدس قم برگزار نمود.

جشن 15 شعبان یکی از برنامه های ثابتی است که هر ساله از سوی کمیته فرهنگی این مرکز، در ایران و یا داخل افغانستان برگزار می گردد. امسال نیز این جشن در فضای شاد و مفرح شهر قم، که در ایام ولادت امام زمان(عج) تمام کوچه ها، خیابان ها، مراکز دولتی و غیر دولتی، چراغانی می شوند و رنگ شادی به خود می گیرند، طلوع فجر نیز خود در این شادی شیعیان شریک ساخته و اقدام به برگزاری جشنی تحت عنوان، «میلاد موعود» نمود.

این جشن طبق برنامه‌ی از پیش تعیین شده در ساعت 4 عصر، آغاز گردید. حجت الاسلام و المسلمین آقای احمدی، که مجری مراسم بود، ضمن تبریک میلاد مسعود حضرت حجت(عج) به همه شیعیان و بخصوص حاضرین در محفل، همچنین به آنها خیر مقدم گفته و ترتیب اجرای برنامه ها را اعلام داشتند. پس از شروع مراسم توسط مجری محترم، محفل رسما با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط قاری محترم جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای بهرامی آغاز گردید. وی با تلاوت زیبای خویش محفل جشن را با نور آیات الهی منور نمودند.

پس از آن، چند تن از دانش آموزان دختر و پسر به شمول علی رضا خلیلی، علی رضا شریفی، زهرا اکبری و ریحانه حسنی به خوانش شعر پیرامون ولادت امام زمان(عج) پرداختند که شور خاصی به محفل بخشیدند و حاضرین نیز به تشویق آن ها پرداختند.

سپس آقای حسینی مداح اهلبیت، با مداحی شور آفرین خویش فضای محفل را شادی بخشیدند. ایشان با خوانش اشعار مولودی امام زمان(عج)، ارادت خود و جمع حاضر را نسبت به اهلبیت(ع) ابزار داشتند. حاضرین نیز با تکرار اشعار وی، شور خاصی را در محفل جشن، ایجاد نمودند.

پس از مداحی مداح اهلبیت(ع)، از حاضرین با توزیع شیرینی و شربت پذیرایی صورت گرفت. همچنین بسته های فرهنگی که به مناسبت جشن میلاد موعود(عج) از سوی کمیته فرهنگی مرکز علمی فرهنگی طلوع فجر، تدارک دیده شده بود، در بین حضار در محفل، توزیع گردید.

 در ادامه برنامه، سخنران مجلس حجت الاسلام و المسلمین آقای عبدالحمید نوری، به ایراد سخن پرداختند. آقای نوری ابتدا میلاد امام زمان(عج) را به حاضرین تبریک گفته و سپس سخنان خود را در رابطه ولادت و نام مبارک آن حضرت، سال های حضور و علت غیبت، زمان و علائم ظهور آن حضرت ایراد نمودند. ایشان ظهور دجال، قیام مرد خراسانی، صیحه آسمانی، فرورفتن لشکر دجال در زمین و ... از علائم ظهور امام زمان(ع) عنوان نمودند. آقای نوری در ادامه صحبت های خویش و به نمایندگی از طلوع فجر، از حضور تک تک شرکت کنندگان در محفل جشن میلاد، تقدیر و سپاسگزاری نموده و با دعا برای تعجیل در ظهور امام زمان(عج)، برقراری صلح پایدار در کشور، آمرزش اموات، توفیق اعضای طلوع فجر در کارهای فرهنگی شان، و... به سخنرانی خویش پایان دادند.

پس از سخنرانی آقای نوری، برنامه قرعه کشی با شور و اشیاق حضار در محفل، برای اهدایی هدایای نقدی و غیر نقدی، که به مناسبت میلاد یگانه منجی عالم بشریت(عج)، تهیه شده بود، اجرا گردید. مجری برنامه با دعوت از تعدادی از محاسن سفیدان و روحانیون حاضر در جلسه، به قید قرعه شماره های را که قبلا نیز در وقت پذیرایی در بین شرکت کنندگان، توزیع شده بود، برای شرکت کنندگان در جشن میلاد موعود، اعلام می نمودند. در قرعه کشی، نام حدود پنجاه نفر از حاضرین برای دریافت هدایا اعلام گردید و به نوبت به هریک از آنها، هدایای نقدی و غیر نقدی مورد نظر تقدیم گردید.

مرکز علمی فرهنگی طلوع فجر، بر خود لازم می بیند که از همکاری آقای کربلایی محمدگل امیری که در این جشن با شکوه، از طریق کمک غیر نقدی سهم گرفتند، کمال تقدیر و تشکر را داشته باشد.

دیدگاه

*